Škoda Kodiaq Scout: Neztratí se ani v těžším terénu!

offroady.eu_auto-poly_cz_nahledovy

Do čistokrevného offroadu má sice daleko, ale v těžším terénu si vede slušně. Zdařilé SUV Kodiaq se dočkalo očekávané verze Scout a ve standardu se chlubí pohonem všech kol, ochranou podvozku i motoru a velmi bohatou výbavou. Linie byla představena na autosalonu v Ženevě a patřila k nejvýraznějším novinkám mladoboleslavské automobilky.

SUV Škoda Kodiaq Scout bylo bezesporu jedním z největších taháků Škody na autosalonu v Ženevě. Od „normální“ verze ho odlišíte díky kontrastním prvkům ve stříbrné barvě. V základu disponuje benzinovým motorem 1.4 TSI o výkonu 110 kW, který největší škodovku rozpohybuje z klidu na stovku za 9,8 sekundy. Agilnější „dvoulitr“ (2.0 TSI) se 132 kW pak za 8,0 sekund. Turbodiesel dodávaný ve dvou výkonnostně odlišných verzí (110 a 140 kW) je o něco línější. Sprint z 0 na 100 zvládá za 9,5 sekundy, respektive za 8,9 sekundy.

offroady.eu_auto-poly_cz_01

Pokud jste se v posledních dnech koukali na ceník SUV Kodiaq, pravděpodobně vám neušlo, že automobilka podražila. Přesto však automobil nabízí velmi slušnou výbavu – již v základu má stylová 19″ kola, přední i zadní LED světla, pohon všech kol a v neposlední řadě režim Offroad a adaptivní podvozek DCC. A aby toho nebylo málo, nechybí paket, který chrání motor a podvozek proti poškození na špatných cestách. Seznam výbavy čítá také bezklíčový přístup, přední a zadní parkovací senzory, parkovací kameru, sedačky z Alcantary a multifunkční volant.

Světlá výška SUV s terénním charakterem je 194 mm, nájezdové úhly 22,0° a 23,1°(přední a zadní) a přechodový úhel 19,7°. Aktivací režimu Offroad lze oddálit zásahy ABS, což přijde vhod na sněhu i ve štěrku kdy je vhodné brzdit „klínem“. Režim zároveň oddaluje zásahy stabilizace atrakce a naopak rychleji aktivuje elektronicky řízený diferenciál.

offroady.eu_auto-poly_cz_02

Automobilce se verze Scout povedla a není pochyb, že o ní bude zájem. Škoda jen, že se „skauta“ nedočká také nová Škoda Fabia.

Zdroj fotografií: skoda-auto.cz.

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory