Land Rover Range Rover 2013

Land Rover Range Rover 2013

Luxusní terénní automobil Range Rover vyráběný britskou automobilkou Land Rover je na světě již od roku 1970, kdy se představila první generace této automobilové legendy. Skoro o půl století později, přesněji po dvaačtyřiceti letech se na svět dostává již čtvrtá generace vozu Land Rover Range Rover. Přestože se na ni čekalo dlouho, nikoho jistě nezklame.

Nová generace Range Roveru nabízí více prostoru v interiéru, když jen v části pro pasažéry sedící na zadních sedačkách přibylo více jak deset centimetrů pro nohy. To se projevilo i na celkové délce vozu, jenž je oproti staršímu modelu delší.

Naproti předpokladům ovšem velmi výrazně nový Range Rover zhubl, když v závislosti na jednotlivých specifikacích přijde přibližně o 400 kilogramů. Úspory váhy bylo docíleno díky lehčím materiálům použitých pro nosnou část vozu.

Co se vzhledu týče, drží se Range Rover tradičních tvarů a žádné experimenty nepřipustil. Nová jsou tak světla, která připomínají obrácené písmeno L. Ostatní novinky na karoserii jsou již jen malé drobnosti, které dotvářejí moderní vzhled v tradičním kabátě.

Ještě není zcela jasné, jaké motory se budou do nového Range Roveru montovat. Jisté je, že pro americký trh se můžeme těšit na pětilitrový osmiválec. Co bude v nabídce v Evropě je zatím nejasné, zřejmě půjde o dieselový osmiválec o objemu 4.4 litru pracující s turbem.

Co je naopak již jisté, je montáž osmistupňové převodovky ZF do všech typů motorizací.

Oficiálně si svou premiéru nový Land Rover Rage Rover odbude na Pařížském autosalóně, přičemž do prodeje by se měl minimálně ve Spojených státech dostat ještě před koncem tohoto roku.

Land Rover Range Rover 2013

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory