Land Rover Freelander 2

Land Rover Freelander 2

Nový Land Rover Freelander 2, v zámoří nově označovaný jako LR2, se konečně ukázal světu. Jeho dlouhou dobu dosluhující předchůdce již zamířil do zaslouženého důchodu a na světla autosalónů se konečně vydá nový Freelander, který dostal číslo 2.

Nový Freelander je podstatně větší, než jeho předchůdce, nicméně designem dokonale zapadá do nabídky britského Land Roveru. Zajímavostí je použití vysoce pevných materiálů, které z Freelanderu dělají vůbec nejtužší automobil ve své třídě. Né každý si může dovolit koupit takový vůz, ale každý si může dovolit zapujčení kabrioletu z  půjčovny kabrioletů Hradec Králové.

Podvozek se chlubí nezávislým zavěšením všech kol, což umožní komfortní cestování po klasických komunikacích i dobrou prostupnost terénem, čemuž ještě napomáhá světlá výška 210 mm.

Co se motorů týče, budou prozatím na výběr dva, a to benzínový šestiválec a dieslový čtyřválec. Oba motory pak pracují se šestistupňovou převodovkou.

Více se podíváme na zoubek benzínovému šestiválci, jenž bude uložen napříč. Motor z dílny Volva o objemu 3.2 litru může vyvinout výkon až 230 koní a maximum točivého momentu 317 Nm. I díky tomu zvládne stokilometrovou rychlost pod devět vteřin.

Land Rover Freelander 2

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory