Chip tuning – levný a kvalitní

Chip tuning - levný a kvalitní

Chip tuning značí elektronické upravení řídícího software automobilu. Po prodělané úpravě se zvýší výkon automobilu, ale může se jednat také o snížení spotřeby paliva, pokud jsou dodrženy jisté podmínky.

 

Chip tuning a nastavení dat ECU

 

Výrobce současných automobilů vybavují automobilové modely řídící jednotkou motoru – ECU (Electronic Control Unit). Tato motorová jednotka obsahuje operační paměť, kam se ukládají data a celé nastavení, aby motor fungoval bezchybně. Prací s daty a nastavením se zabývá chip tuning a přizpůsobují se tak, aby se staly co nejvíce vyhovujícími požadavkům zákazníků. Potenciál motoru by měl být využit na maximum. Pokud se naftové a benzínové motory stále přeplňují, snižuje se jejich výkon, ale po úpravě naroste výkon a kroutící moment až o 35%. Ostatní druhy motorů bez přeplňování se zvyšují ve svém výkonu až o deset procent. Vylepší se i dynamika v celém rozsahu otáček motoru.

 

Řídící jednotka motoru

 

Stačí otočit klíčkem v zapalování a řídící jednotka se dá ihned od práce. Navíc se jedná o spolupráci s motorovými senzory starající se o její zásobování daty během celé doby při provozu. Konkrétně jde třeba o teplotu, otáčky motoru, rychlost, plnící tlak, množství nasávaného vzduchu a jiné údaje. Tato získaná data se posléze zhodnotí a změní se nastavení podle momentálního požadavku majitele vozidla nebo jeho řidiče. Řídící jednotky v tomto případě obstarají regulaci výstupních hodnot podle vstupních hodnot.

Ve výrobě se tyto hodnoty nenastavují pro plné využívání potenciálu vozidla. Výrobci starající se o nastavení volí kompromis mezi spotřebou a výkonem auta. Optimalizace nastavení pro provoz probíhá během rozličných klimatických podmínek, současně se berou v úvahu různé přístupy uživatelů k automobilu. U každého vlastníka automobilu se liší způsoby servisních oprav, výměn nebo používání kvalitních paliv. Zde se nacházejí rezervy k navýšení výkonu. Úpravy řídících jednotek se dají provádět u mnoha značek automobilů a je třeba si u profesionálů zjistit, jakými značkami se právě u nich zabývají.

 

Chip tuning od profesionálů

 

Chiptuningové úpravy provádí různé firmy. Jak si vybrat tu nejlepší? Zaměřte se na historii firmy, jestli se už v této oblasti pohybuje více let nebo jde o úplného nováčka. Dále je třeba si zjistit jaké druhy vozidel zde upravují. Chip tuning by měl být proveden tak bezpečně, aby nedošlo k žádnému poškození motoru. Firma by vám měla poskytnoChip tuning - levný a kvalitníut záruku na několik let. Požadavkem provádění úprav chip tuningu jsou potřebné certifikáty kvality a audity. Motory se měří na válcové zkušebně a úpravy se podrobují emisním testům. Chip tuning byl měl být proveden bez rizika na STK a SME. Plusem je diagnostika před a po úpravě a chybět by neměly diagnostické jízdní zkoušky pro všechny úpravy. Nakonec rozhoduje rovněž poměr ceny ke kvalitě a doba provedení – délka objednacích lhůt apod. Jedničkou je již několik let tato FIRMA.

 

Kvalitní chip tuning

 

Pro kvalitní řešení a úpravy bez problémů se musí využívat nejmodernější technologické postupy. Plusem je mít nejlepší programátory řídících jednotek, kde nechybí stále nové aktualizace, nejmodernější software, aby se mohly vyvíjet modifikace. Dalšími klady jsou značkové diagnostiky vhodné pro mnoho druhů aut, značkový hardware a také přesná válcová zkušebna, kde se velice přesně měří výkon.

 

Průběh chip tuningu

 

Úprava pomocí chip tuningu se skládá z různých úkonů. Nejprve dojde k přejímce automobilu. Předložíte technický průkaz auta a sepíše se zakázkový list. Následuje prokonzultování úprav s technikem. Svěříte se s vašimi představami a požadavky na nastavení. Většinou se nabízí také doplňkové služby a zodpovězení vašich otázek. Následuje vstupní diagnostika motoru během jízdy. V případě, že se objeví zásadní nedostatky, úprava se stopne a zvolí se další postup. Řídící jednotka obsahuje data, která se vyzálohují. Půjde o data určena k úpravě. Ve válcové zkušebně výkonu se vyladí software automobilu, vyřeší se rovněž přesné měření výkonu. Posléze se přejde k měření emisí při celém rozsahu motorových otáček. Po skončení tohoto úkonu se přechází k tisku certifikátu o provedené úpravě, kde se uvedou i reálné momentální hodnoty výkonu motoru. Pak už se zase předá vozidlo majiteli s potřebnými protokoly a se zhodnocením kompletní úpravy. Závažné nedostatky se vždy řeší včas.

 

Než dojde k úpravě vozidla

 

Před začátkem úpravy vozidla pomocí chip tuningu se provede velmi detailní diagnostika. V tomto procesu se obstarají data z čidel mechanických komponentů od motoru. Právě komponenty automobilu značně ovlivňují chování vozidla a jeho výkon. Rovněž má značný vliv i sám software. Pomocí diagnostiky se objeví závady automobilu, ale půjde jenom o některé. Aby se získaly detailní informace netýkající se jenom poklesu napětí či odporu na snímači, přechází se k provádění testovacích jízd.

 

Jízdní test

 

Při jízdní zkoušce se testují komponenty nejvíce ovlivňující samotný výkon. Současně jde o komponenty s největší pravděpodobností poškození. Hlavním cílem jsou mechanické komponenty, kam patří například MAF senzor s možností vyhodnocení momentálního množství nasávaného vzduchu, reálného a vyžadovaného plnícího tlaku turbodmychadla a také jeho dávkování paliva nebo regulace.

Spalovací proces potřebuje právě správné dávkování paliva. Kontrolují se i opravy palivových dávek do válců. Mohou se odhalit nedostatky zabraňující správnému fungování motoru. V tomto případě se doporučuje výměna nebo oprava příslušné automobilové části.

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory